New

У адпаведнасці з Законам Рэспублікі Беларусь ад 15 ліпеня 2015 г. № 305-З "Аб барацьбе з карупцыяй" карупцыя - наўмыснае выкарыстанне дзяржаўнай службовай або прыраўнаванай да яго асобай або замежнай службовай асобай свайго службовага становішча і звязаных з ім магчымасцей, спалучанае з супрацьпраўным атрыманнем маёмасці або іншай выгады ў выглядзе паслугі, заступніцтва, абяцанні перавагі для сябе або для трэціх асоб, а таксама подкуп дзяржаўнай службовай або прыраўнаванай да яе асобы або замежнай службовай асобы шляхам прадастаўлення ім маёмасці або іншай выгады ў выглядзе паслугі, заступніцтва, абяцанні перавагі для іх або для трэціх асоб з тым, каб гэтая дзяржаўная службовая або прыраўнаваная да яе асоба або замежная службовая асоба здзейснілі дзеянні або ўстрымаліся ад іх здзяйснення пры выкананні сваіх службовых (працоўных) абавязкаў.

разгарнуць » / « згарнуць

ПОЛОЖЕНИЕ о комиссии по противодействию коррупции государственного учреждения образования "Средняя школа № 15 г.Витебска имени М.Я.Чуманихиной"

разгарнуць » / « згарнуць

План работы комиссии по противодействию коррупции государственного учреждения образования "Средняя школа № 15 г.Витебска имени М.Я.Чуманихиной" на 2024 год